Jaký je rozdíl mezi jednobarevnými, RGB a CCT pásky

Jaký je rozdíl mezi jednobarevnými, RGB a CCT pásky

Jednobarevné pásky

Mezi nejprodávanější patří určitě jednobarevné pásky. Nabízíme je s napětím 12V, 24V i 230V – záleží na vašich požadavcích. Jak už název napovídá, tak se jedná vždy o pásek s diodami, které svítí pouze jednou barvou. Tu lze regulovat pomocí PWM stmívačů od 0-100% svítivosti, tedy od naprostého vypnutí přes tlumené osvětlení až po naplno svítící pásek. Tyto pásky jsou velmi často využívané jako dekorativní osvětlení místností. Mezi základní barevné varianty patří:Pokračovat ve čtení →

Jak správně postupovat při instalaci profilů nepřímého osvětlení

Doporučení pro instalaci LED profilů.

1. Instalace a restaurování by měly probíhat při teplotě: 5 ° C kdykoliv během dne.
2. Měl by být použit tmel KNAUF SATENGIPS, montážní pěna (doporučená výrobcem pro lepení polystyrenu) a obnovovací směs.
3. Podmínky skladování LED výlisků:
3.1. Je třeba pečlivě dodržovat podmínky paletizace.
3.2. Neskladujte výrobky na nerovném povrchu, opírajte se o stěnu a na povrchy, jejichž velikost je menší než skladované produkty.
3.3. Vyhýbejte se kontaktu nezapojených výrobků se srážkami a přímým slunečním světlem.Pokračovat ve čtení →

Jak vybrat LED žárovku do bytu

Jak správně vybrat LED žárovku do bytu? 

Vybíráte LED žárovku do bytu a nevíte na jaké parametry a vlastnosti se zaměřit? V tomto článku vám poradíme, na co při výběru LED žárovky dbát.

Pokud vám nebudou u nás zakoupené LED žárovky vyhovovat, lze je nepoškozené vrátit nebo vyměnit za jiný model.

Pokračovat ve čtení →

Nejlepší postupy pro instalaci světelných LED pásků

Druhy led pásků ledky.net
Druhy led pásků ledky.net

Jak na to. Led pásky pro osvětlení LEDKY.NET

Osvětlení z LED pásků je jedním z nejpopulárnějších současných typů LED osvětlení. Je ultra tenké, flexibilní a snadno se instaluje v rovných, zakřivených a nepravidelných prostorech. Osvětlení LED pásků vám nabízí neomezené možnosti návrhu a instalace. Použití vysoce výkonné technologie osvětlení v pevné fázi vytváří mimořádnou barevnou přesnost a jas. Jsou stmívatelné a jsou navrženy tak, aby vrhaly bezproblémové světlo. Proužky světla mohou být použity různými způsoby, od vytváření teplého a uvolňujícího prostředí přes simulaci denního světelného jasu až po osvětlení pracovních prostor studeným světlem s nejvyšším lumenovým výstupem.Pokračovat ve čtení →

Jak osvětlit akvárium s LED pásky

Osvětlení akvária

Často se ptáte na  osvětlení akvária pomocí LED pásků, proto tu pro Vás máme TIP jak osvětlit akvárium pomocí LED pásků.

Jak vypočítat výkon osvětlení do akvária

Každé akvárium má své specifikace, co se týče barevného osvětlení. Mezi základní barevné kombinace patří barvy: červená, modrá, studená bílá. Důležitou otázkou pro všechny jistě je, jak správné osvětlení vypočítat a kolik led pásků a jak výkonných mám do akvária umístit.Pokračovat ve čtení →

Nápady na osvětlení Vaší ložnice s LED svítidly

S LED svítidly si ve vaší ložnici vykouzlíte velmi příjemnou a útulnou atmosféru, která vám pomůže navodit kvalitní spánek. V ložnici doporučujeme sáhnout po teplejších, hřejivých barvách. Dominantou celé místnosti by mělo být jedno centrální světlo doplněné lampičkami u postele a dalšími bodovými LED svítidly či LED pásky na podhledu.  K realizace všech nápadů nepotřebujete žádné velké technické znalosti. Často vám postačí základní nářadí, nůžky, LED pásek anebo LED žárovka.